brazyl.com.plZdrowie i urodaKosmetyki › Problemy ze znalezieniem prawdziwych bio kosmetyków

Problemy ze znalezieniem prawdziwych bio kosmetyków

Niestety w kwestii zakupu kosmetyków nie mamy takiego komfortu, aby móc kierować się tym, co mówią nam ich producenci. W przeciwnym razie okazałoby się nagle, że wszystkie preparaty są równie dobre, skuteczne i luksusowe, a przy tym co drugi można by uznać za kosmetyk naturalny, ekologiczny, organiczny lub biologiczny. Nie istnieją jakiekolwiek przepisy prawne, które regulowałyby kwestie nazewnictwa, która niejednokrotnie wykorzystywana jest do świadomego wprowadzania w błąd konsumentów.

Nieuczciwe chwyty

Każdemu zależy na własnym zdrowiu i urodzie, dlatego warto nauczyć się odróżniać prawdziwie naturalne produkty od tych, które z przyrodą i ekologią mają niewiele wspólnego. Obecnie wystarczy niewielki dodatek wyciągu roślinnego czy kilka kropli olejku eterycznego, aby na buteleczce napisać, że mamy do czynienia z produktem organicznym. W rzeczywistości zaś drobnym druczkiem zostaje dodane, że pozostałe składniki pochodzą w całości z przemysłu chemicznego, a ich działanie może wywołać podrażnienia lub wysypki skórne.

Trzeba liczyć na siebie

Organizacje, które zajmują się certyfikowaniem bio kosmetyków udostępniają na swoich stronach internetowych listy zarówno składników zakazanych, jak i tych, które powinny znaleźć się w prawdziwie ekologicznym produkcie. Dokładne czytanie łacińskich nazw może być czasem nieco uciążliwe, nie zapominajmy jednak, że obecnie jest to nasz jedyny sposób obrony przez nieuczciwymi praktykami rynkowymi niektórych firm kosmetycznych.

Więcej na temat:

, , , ,
Kosmetyki i ich stosowanie
Kosmetyki i ich stosowanie
Dla wielu z nas kosmetyki to chleb powszedni, w małym palcu mamy zastosowanie i własciwości kremów, balsamów, mleczek, toników i innych takich. Co stosować na noc, co na dzień a co pod oczy, co dla cery tłustej, co dla mieszanej... (dalej...)
Zadbaj o swoją zmęczona cerę!
Zadbaj o swoją zmęczona cerę!
Dzisiejsze czasy i środowisko z pewnością nie sprzyjają byciu piękną. Każda kobieta chciałaby oczywiście wyglądać dobrze, niezależnie od sytuacji, ale w bardzo wielu przypadkach jest to po prostu niemożliwe. Okazuje się bowiem, że nasze... (dalej...)
Jak radzić sobie we własnym zakresie z problemami dermatologicznymi
Jak radzić sobie we własnym zakresie z problemami dermatologicznymi
Masz poważny problem ze skórą, ponieważ jakichkolwiek kosmetyków byś nie używała niestety dostajesz wysypki. Jesteś uczulona przeważnie na każdy promujący się krem, dlatego nie wiesz co powinnaś używać, aby móc zadbać... (dalej...)