brazyl.com.plPraca z pasjąGospodarka › Ratunek w sektorze edukacji

Ratunek w sektorze edukacji

Absolwenci kierunków pedagogicznych i innych, związanych ze specjalizacją nauczycielską nie mają na rynku praktycznie żadnych szans zdobycia doświadczenia i pracy. System edukacji w Polsce popiera obecność w branży głównie nauczycieli  o długim stażu pracy, co w związku z przedłużeniem wieku emerytalnego blokuje wiele miejsc pracy przeznaczonych dla ludzi młodych (zwolnienie nauczyciela w Polsce jest praktycznie niemożliwe, chyba że zostanie przyłapany na działaniach skandalicznych, jak promowanie używek wśród uczniów). Co jednak maja zrobić młodzi pedagodzy, jeżeli nie chcą pracować w sklepie czy na stacji benzynowej?

szkolenia łódź

fot. http://www.reloprc.com

Rozwój nowych dziedzin

Popularność wśród kadry pedagogicznej zdobywają teraz miejsca pracy związane z sektorem szkoleń czyli, inaczej mówiąc, szeroko pojętej edukacji pozaszkolnej. Praca w tej dziedzinie wyznaczana jest przez konieczność rozszerzenia oferty edukacyjnej na kolejne dziedziny wiedzy, najczęściej o charakterze dużo bardziej praktycznym. Liczne policealne proponują ekwiwalent studiów wyższych w postaci szkoleń zawodowych – gdzie najpopularniejsza jest wciąż np. czy wnętrz. Drugą dziedziną, w której bardzo umacniają swoją pozycję jest rozwój osobowy pracowników poszczególnych przedsiębiorstw. zawodowe zaś organizowane w dużych miastach, Łodzi, Warszawie, Gdańsku czy Krakowie przez instytucje samorządowe, umożliwiają aktywizację innych bezrobotnych i rozwój rynku pracy. Jest to istna perpetuum mobile.

Więcej na temat:

, , , , , , , , , , , , ,
Taniec jest dla każdego!
Taniec jest dla każdego!
Większość osób ma czas dla siebie, ale nie chce go przeznaczyć tylko dla siebie. Najczęściej wynika to z tego człowiek z natury jest bardzo leniwy. A przecież jest tyle zajęć, na które można się zapisać. Przykładowo w każdym... (dalej...)
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Wiele młodych osób uważa, że bez posiadania wyższego wykształcenia nie mogą liczyć na lepszą przyszłość. Jest w tym nieco prawdy. Zamawiany kierunek daje możliwość znalezienia lepszej pracy oraz zarabiania znacznie większej ilości... (dalej...)
Kursy, szkolenia, szkoły-co wybrać?
Kursy, szkolenia, szkoły-co wybrać?
Dostępność wszelkiego rodzaju kursów, szkoleń, szkół jest zjawiskiem, które daje nam szereg możliwości. Ale czy są one tak naprawdę nam potrzebne, czy nie ma nas tutaj „nabijania w butelkę” i sprytnego propagowania... (dalej...)
Co studiować?
Co studiować?
W ostatnich czasach jednym z popularniejszych kierunków studiów jest architektura. Oczywiście wybierają ją osoby, które nie tylko potrafią rysować ale znają rysunek techniczny i posiadają wyobraźnie przestrzenną. Studiowanie... (dalej...)
Triki stosowane przez projektantów wnętrz
Triki stosowane przez projektantów wnętrz
Przy pomocy specjalistycznych trików, które wykorzystuje w swojej branży architektura wnętrz Łódź możemy osiągnąć w naszym domu naprawdę wspaniałe i satysfakcjonujące rezultaty. Ale czy stosowanie trików w takiej... (dalej...)
Nasiona pomysłem na złożenie sklepu?
Nasiona pomysłem na złożenie sklepu?
Własna firma to marzenie prawie każdego człowieka, który musi pracować w czyjejś firmie. Problem polega jednak na tym, że aby do tego doszło trzeba również posiadać odpowiedni pomysł, który będzie przynosił zyski. Jeden... (dalej...)

Warto poczytać