brazyl.com.plCiekawostki › Ratunek w upalny dzień, czyli klimatyzacja

Ratunek w upalny dzień, czyli klimatyzacja

Na przeróżnych filmach dość często widać jak przy suficie kręcą się wentylatory które mają za zadanie ochłodzić powietrze w pokoju. Jest to bardzo dobre rozwiązanie które coraz częściej wcielamy w życie. dzisiaj nie stanowi raczej problemu, odpowiednia temperatura w miejscu pracy wpływa na efektywność pracowników, dlatego pracodawcy coraz chętniej w nią inwestują. Chociaż  zastosowanie ów, tak przecież popularnych jest dość dobrą metodą na poprawę cyrkulacji powietrza, to niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że mogą one mieć zły wpływ na nasze zdrowie.Klimatyzacja jest tutaj jednak bezpieczniejsza, pod warunkiem że przetrzegamy wszelkich parametró i norm. 

Zdrowo, ale lepiej nie nadużywać 

Wykorzystując wentylatory można uchronić się przed złym działaniem stojącego i ciężkiego powietrza. Niestety nadużywanie tego urządzenia chłodzącego może się również źle skończyć ponieważ zbyt długie organizmu zimnym powietrzem może doprowadzić do szoku i przeziębienia. Lekarze zalecają ostrożność i się w odpowiedzialny sposób. jest bardzo ważnym elementem jeżeli chcemy żeby nasze samopoczucie w gorący dzień jakimi czasem obdarza nas lato nie pogorszyło się. Dlatego bezpieczniej jest utrzymaywać stałą temperaturę, dzięki klimatyzacji jest to możliwe, ale nie wolno zapominać też o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym pracujemy. 

Więcej na temat:

, , , , ,
Wentylatory jako ratunek na upał
Wentylatory jako ratunek na upał
Latem temperatury potrafią być naprawdę gorące a nie zawsze jest możliwość aby znaleźć chłodne miejsce. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są wentylatory które powodują ruch zastanego powietrza. Większość osób stara... (dalej...)
Wentylacja jest dobra czy zła?
Wentylacja jest dobra czy zła?
Lato… upalne dni, duszne powietrze, w którym nie wyczuwamy ani odrobiny wiatru. Koszmar! A tu trzeba pracować. Taka pogoda jest idealna, gdy możemy wypoczywać gdzieś blisko natury, w mieście upalna pogoda jest jednak męcząca, zwłaszcza... (dalej...)

Warto poczytać