brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Rehabilitacja nie tylko poprawia sprawność

Rehabilitacja nie tylko poprawia sprawność

Jak ważna jest , wie każdy kto z niej musiał korzystać. Eksperci twierdzą, że często im wcześniej zaczniemy rehabilitacje to nie tylko wcześniej powrócimy do naszej formy sprzed wypadku ale też efekt końcowy będzie lepszy. Ważną kwestią w rehabilitacji jest oczywiście systematyczność w . Dużo zależy od rehabilitowanego, od jego chęci i zapału, a także od nastawienia psychicznego do rehabilitacji. Często okazuje się, że rahabilitacja ma także wpływ na stan psychiczny . Widoczne postępy w rehabilitacji dają pacjentowi nadzieję i szansę na powrót do .

W rehabilitacji też trzeba zachować umiar

Jak we wszystkim tak i w rehabilitacji trzeba zachowaćumiar, nie wolno przeceniać swoich możliwości. Czasem może się okazać, że intensywność ćwiczeń może nam zaszkodzić a czasem nawet zniwelować te postępy, któe już wykonaliśmy. Oczywiście dużo zależy od naszego , który ma nas nie tylko postawić na nogi ale też ma kontrolować intensywność ćwiczeń. Obowiązkiem jest również odpowiedni dobór ćwiczeń, które nie tylko mają poprawić nasze zdrowie ale ich wykonanie nie powinno nam sprawiać zbyt wielkich trudności. Czasem zły dobór ćwiczeń, a przez to niewidoczne efekty mogą pacjenta zrazić nie tylko do ale w ogóle do rehabilitacji. A przecież to pacjent jest najważniejszy i jego samopoczucie. Sam powrót do zdrowia czasem nie jest celem rehabilitacji, bo ważniejsze jest żeby przywrócić w pacjencie chęć do życia i walki z chorobą.
 

Więcej na temat:

, , , ,
Na czym polega alloplastyka?
Na czym polega alloplastyka?
Nie zawsze człowiek będzie piękny, młody i sprawny. Niestety czas jest nie odwracalny. Człowieka spotykają również różne losy, które pozostawiają po sobie bolesne ślady. Dlatego nieraz taka styczność z niefortunnymi... (dalej...)

Warto poczytać