Zbliża się czas wakacji, twoje dziecko pragnie spędzić czas pod żaglami, a ty wciąż zastanawiasz się gdzie je wysłać? Jeżeli tak, to warto dowiedzieć się o rodzajach wyjazdów żeglarskich, które są organizowane. Może wtedy, podjęcie decyzji, na co się zdecydować będzie prostsze.
Obóz stacjonarny
Jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wakacji pod żaglami. Polega on na tym, iż cały obóz stacjonuje w jednym ośrodku bądź domkach, które położone są tuż nad jeziorem bądź innym wodnym akwenem. Uczestnicy śpią w normalnych pokojach, jedzą na stołówce, a wieczory spędzają na zabawach oraz ogniskach. W dzień natomiast, wszyscy biorą udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu żeglarstwa (teoretycznych i praktycznych). Główną wadą tego typu wyjazdów, jest fakt, iż tak naprawdę jesteśmy ograniczeni do jednego akwenu oraz portu i nie możemy zwiedzić nic poza nim.
Rejsy szkoleniowe
Podczas tego typu wyjazdów, uczestnicy śpią na łodziach i żaglówkach. Przybijają do lądu, aby zaopatrzyć się w prowiant, wziąć prysznic bądź skorzystać z toalety. Niezaprzeczalnymi korzyściami, jakie niosą ze sobą rejsy szkoleniowe, są: możliwość zwiedzenia dużej ilości portów, płynięcie przez dalekie trasy, pokonywanie śluz, kanały i wiele innych. Dzięki temu, żeglarze nabywają doświadczenie nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne. Wadą – choć dla niektórych zaletą- jest fakt, iż samodzielne przygotowywanie potraw, oraz sporządzanie tras, które trzeba przebyć, jest czasochłonne i zostaje niewiele czasu na samo szkolenie.