brazyl.com.plTylko wypoczynekPodróże › Rodzaje wyjazdów żeglarskich

Rodzaje wyjazdów żeglarskich

Zbliża się czas wakacji, twoje dziecko pragnie spędzić czas pod żaglami, a ty wciąż zastanawiasz się gdzie je wysłać? Jeżeli tak, to warto dowiedzieć się o rodzajach wyjazdów żeglarskich, które są organizowane. Może wtedy, podjęcie decyzji, na co się zdecydować będzie prostsze.

Jest jedną z najpopularniejszych form spędzania wakacji pod żaglami. Polega on na tym, iż cały obóz stacjonuje w jednym ośrodku bądź domkach, które położone są tuż nad jeziorem bądź innym wodnym akwenem. Uczestnicy śpią w normalnych pokojach, jedzą na stołówce, a wieczory spędzają na zabawach oraz ogniskach. W dzień natomiast, wszyscy biorą udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu żeglarstwa (teoretycznych i praktycznych). Główną wadą tego typu wyjazdów, jest fakt, iż tak naprawdę jesteśmy ograniczeni do jednego akwenu oraz portu i nie możemy zwiedzić nic poza nim.

Podczas tego typu wyjazdów, uczestnicy śpią na łodziach i żaglówkach. Przybijają do lądu, aby zaopatrzyć się w prowiant, wziąć prysznic bądź skorzystać z toalety. Niezaprzeczalnymi korzyściami, jakie niosą ze sobą rejsy szkoleniowe, są: możliwość zwiedzenia dużej ilości portów, płynięcie przez dalekie trasy, pokonywanie śluz, i wiele innych. Dzięki temu, żeglarze nabywają doświadczenie nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne. Wadą – choć dla niektórych zaletą- jest fakt, iż samodzielne przygotowywanie potraw, oraz sporządzanie tras, które trzeba przebyć, jest czasochłonne i zostaje niewiele czasu na samo .

Więcej na temat:

, , , , , , , , ,
Żeglowanie? Tylko po kursie!
Żeglowanie? Tylko po kursie!
Chcesz, aby twoje dziecko łatwo znalazło kontakty w szerokim świecie i było szczęśliwe? Warto zadbać w takim przypadku o jego odpowiedni rozwój. Dziecko już od najmłodszych lat powinno się uczyć wielu nowych rzeczy, tak, by w przyszłości... (dalej...)
Aktywne wyjazdy wakacyjne
Aktywne wyjazdy wakacyjne
Wylegiwanie się na plaży, nocne imprezy, przesiadywanie w przydomowym ogródku – to najczęstsze sposoby spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Coraz częściej jednak wybieramy inne zajęcia, bardziej wymagające, ciekawsze. Taki... (dalej...)
Żeglarstwo – ciekawa ale niebezpieczna zabawa
Żeglarstwo – ciekawa ale niebezpieczna zabawa
Żeglarstwo jest sportem przyciągającym coraz więcej osób rządnych wrażeń. Sport ten jest świetną odskocznią od pędzącego miasta w stronę piękna natury. Woda jest jednak wyjątkowo zdradliwa i pochłonęła do tej pory wiele ludzkich... (dalej...)
Kurs żeglarstwa online - dobry wstęp do dalszej edukacji
Kurs żeglarstwa online – dobry wstęp do dalszej edukacji
Aktualnie wszystko jest możliwe, dzięki dzisiejszej technologii, która jest bardzo dobrze rozwinięta. Bardzo często zdarza się tak, że ludzie obecnie korzystają z kursów żeglarstwa, online. Wygoda dla przyszłych żeglarzy Jak... (dalej...)

Warto poczytać