brazyl.com.plCiekawostki › Samobójca uratowany przez dźwig

Samobójca uratowany przez dźwig

stała się miejscem, o którym było głośno nie tylko w lokalnej prasie. Pewien mężczyzna w średnik wieku wdrapał się na dach bloku i stał tam przez ponad godzinę. Gdy jeden z przechodniów dojrzał niedoszłego samobójcę, od ranu zaczął panikować. Pod budynkiem zgromadził się tłum przerażonych gapiów. Ktoś wezwał policję, jednak wypadek w okolicy utrudnił ruch. Tuż obok bloku stał jednak – budowa pod blokiem, na którą skarżyli się mieszkańcy osiedla nagle mogła uratować życie nieszczęśliwego mężczyzny.

i nietypowe zadanie

Usługi dźwigowe zazwyczaj nie są wzywane w tak dramatycznych sytuacjach. W tym wypadku jednak nie było czasu – służby były w drodze, a mężczyzna niebezpiecznie się wychylał. Wszyscy czekali na jego ruch – zejście z dachu, do którego skutecznie zablokował wejście od klatki schodowej lub tragiczny skok, który mógł skończyć się śmiercią. Dźwig, który podjechał pod blok okazał się zbawienny.

usługi dźwigowe stalowa wola

Happy end?

Operator dźwigu starał się namówić mężczyznę na wejście na maszynę. W ten sposób niedoszły samobójca znalazł się w powietrzu, po czym bezpiecznie wylądował na ziemi. Straż, policja i pogotowie pojawiły się niedługo po tym – mężczyźnie została zapewniona pomoc psychiatryczna. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą – nikt nie spodziewał się, że usługi dźwigowe mogą uratować komuż życie. Od tego momentu jednak coraz więcej ludzi spogląda na ostatnie piętra bloku… Stalowa Wola ma nadzieję, że ta sytuacja już się nie powtórzy.

Więcej na temat:

, ,
Dźwig niezastąpiony na każdej budowie
Dźwig niezastąpiony na każdej budowie
Podejmując się poważnej budowy musimy posiadać odpowiedni sprzęt, profesjonalnych pracowników. Do podnoszenia ciężkich konstrukcji potrzebny będzie dźwig. Jeżeli dana firma nie posiada takiego urządzenia musi je wypożyczyć. Jedną... (dalej...)

Warto poczytać