brazyl.com.plCiekawostki › Student w obcym mieście

Student w obcym mieście

Dlaczego Aleksandrów Łódzki nie jest popularna? To proste – w mieście Aleksandrów ani w pobliskiej Łodzi nie ma wyższej szkoły, która mogłaby przygotować do zawodu . W Łodzi funkcjonuje jedynie technikum geodezyjne, dlatego też wiele osób, które chcą pracować jako geodeta muszą wyjechać do innego miasta. To trudna decyzja, którą warto lepiej przemyśleć dwa razy.

geodezja aleksandrów łódzki

Wyzwanie dla młodego człowieka

Geodezja to przede wszystkim . Aby pracować, trzeba mieć doświadczenie techniczne. Tego uczy wyższa szkoła. Tej jednak w Łodzi nie ma, dlatego absolwenci technikum z reguły jadą do Wrocławia. To wiąże się z kosztami – studiowanie w obcym mieście oznacza konieczność znalezienia zakwaterowania. Część studentów decyduje się na akademik, gdzie jest zawsze tłoczno i wesoło, inni wolą wynająć pokój. Geodezja jak każdy inny kierunek wymaga zdania egzaminów – czasami trudno uczyć się w pokoju, gdzie wiecznie trwa impreza (z tego słyną akademiki). Kolejny problem to jedzenie – zazwyczaj studenci wożą wałówkę w postaci obiadów w słoikach z domu. To jednak nie wystarcza na cały miesiąc lub dwa i zmuszeni są do kombinowania – jeżeli wydali zapasy finansowe na alkohol, często nie mają co ugotować.

Lekcja życia

Studiowanie poza domem uczy samodzielności. Jest też okazją do tego, by uciec od opiekuńczych skrzydeł rodziców. W obcym mieście, istnieje wiele pokus – ale przecież to studiowanie to nie tylko chodzenia na zajęcia i praktyki,ale także życie towarzyskie!

Więcej na temat:

, , ,
Działania związane z budową domu
Działania związane z budową domu
Budowa domu to bardzo poważna inwestycja. Trzeba liczyć się z tym, że pochłonie wiele środków finansowych i będzie trwać przez dłuższy czas. Mimo, to wiele osób podejmuje taką decyzję. Dla niektórych własny dom oznacza... (dalej...)

Warto poczytać