brazyl.com.plPraca z pasją › Szkoła językowa dla bezrobotnych

Szkoła językowa dla bezrobotnych

W Polsce coraz trudniej znaleźć . Dzieje się tak, ponieważ właściciele firm boją się zatrudniać nowych pracowników, uważanych za dodatkowy, często zbędny dodatek. A główną przyczyną takiego zachowania stał się światowy kryzys, który zniechęcił do wydawania oraz inwestowania pieniędzy.

szkoła językowa poznań

fot.http://english-preparation.blogspot.com

W XXI wieku człowiek starający się o pracę musi być kreatywny na rynku pracy. Dlatego właśnie wiele osób w czasie poszukiwań pracy stara się podnosić swoje kwalifikacje. Jednym ze sposobów staje się podwyższanie kompetencji językowych. Znajomość języka obcego może okazać się bardzo opłacalna. Nic więc dziwnego, że szkoły językowe nie narzekają na brak kursantów. Języków obcych chcą się uczyć zarówno mali jak i duzi. Wszystko dlatego, że posługiwanie się drugim językiem daje człowiekowi znacznie więcej możliwości. Dlatego wiele osób stara się otworzyć sobie nieco szerzej furtkę.

dla bezrobotnych

O tym, że znajomość języków obcych daje człowiekowi korzyści wiedzą już wszyscy. Właśnie z tego powodu władze niektórych miast decydują się organizować specjalne kursy dla bezrobotnych. Jest to najczęstszym rozwiązaniem w miastach, które od dłuższego czasu cierpią z powodu wysokiego bezrobocia. Takie osoby często zostają skierowane do szkoły językowej na darmowy kurs nauki języka obcego.

To jednak nie jedyne rozwiązanie. Często właśnie władze miasta samodzielnie organizują podobne kursy. Wówczas zatrudniani są odpowiedni lektorzy, którzy uczą języka osoby bezrobotne. Kursy te najczęściej są sponsorowane przez Unię Europejską, a kursanci otrzymują certyfikat podniesienia swoich kwalifikacji. Dzięki temu mają możliwość nie tylko znaleźć pracę, ale znaleźć dobrą pracę.

Więcej na temat:

, , , ,
Notesowy zawrót głowy
Notesowy zawrót głowy
Praca staje się prawdziwym życiem dla niektórych osób. Dlatego właśnie w tym całym biegu trzeba również znaleźć miejsce, choćby najmniejsze, w którym człowiek się nie zagubi. Z tego właśnie powodu produkcja notesów... (dalej...)
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Polacy coraz częściej decydują się wyjechać za granicę w celu poszukiwania pracy. Nie można się temu dziwić. W końcu znalezienie pracy w czasie światowego kryzysu jest bardzo trudnym zadaniem. Jak się okazuje inne kraje radzą sobie coraz... (dalej...)
Jak się wykształcić na tłumacza?
Jak się wykształcić na tłumacza?
Aby zostać dobrym tłumaczem, potrzebne są dwie bardzo ważne cechy osobowościowe. Po pierwsze trzeba po prostu lubić uczyć się jeżyków obcych, ponieważ to one będą w pracy tłumacza każdego dnia wykorzystywane. Angielski, niemiecki,... (dalej...)
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Szkoła językowa to dobry pomysł?
Szkoła językowa to dobry pomysł?
Chociaż dzisiaj każde dziecko ma obowiązek nauki języka obcego w szkole, to jednak często nauka ta jest spowolniona. Nie wszędzie dzieli się klasę na pół, tak by grupy były mniejsze, a nauczyciel miał lepszy kontakt z każdym uczniem.... (dalej...)
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Wraz z pojawieniem się kryzysu światowego wielu firmo oraz ich właścicieli zaczęło zupełnie inaczej zwracać uwagę na przyjmowanych pracowników na kolejne stanowiska pracy. W XXI wieku liczy się nie tylko odpowiednie wykształcenie,... (dalej...)

Warto poczytać