brazyl.com.plPraca z pasją › Szkoła językowa to dobry pomysł?

Szkoła językowa to dobry pomysł?

Chociaż dzisiaj każde dziecko ma obowiązek nauki języka obcego w szkole, to jednak często nauka ta jest spowolniona. Nie wszędzie dzieli się klasę na pół, tak by grupy były mniejsze, a nauczyciel miał lepszy kontakt z każdym uczniem. Nie trudno się dziwić, że ma problem – zbyt duża liczba uczniów nie pozwala mu na prowadzenie lekcji w kreatywny sposób. Jak ma z każdym dzieckiem porozmawiać, skoro lekcja trwa jedynie czterdzieści pięć minut? Jak wyrównać poziom, jeżeli jedne dzieci chcą się uczyć i widać, że robią podstępy, podczas, gdy inne mają naukę „gdzieś”?

szkoła językowa rybnik

i intensywna nauka

Rozwiązaniem często jest szkoła językowa, która pozwala na zapisanie dziecka do grupy o danym poziomie. Dzięki temu nauka jest efektowna i szybsza,  a przecież o to chodzi! Szkoła językowa kosztuje, jednak często taka nauka naprawdę się opłaca. Dziecko uczęszcza na zajęcia, które prowadzi specjalista lub native speaker. Kursant ma więc szansę by osłuchać się z oryginalnym akcentem wymową. obcego to przecież nie tylko gramatyka. W szkole językowej nauka jest z reguły przyjemna, kreatywna i co ważne – odbywa się w kameralnych grupach. To bardzo ważne, by dziecko czuło się swobodnie i nie bało zadawać pytać. Mała grupa to także gwarancja na to, że nauczyciel będzie mógł sprawdzić umiejętności każdego dziecka, a nie tylko tych „z pierwszej ławki”. Szkoła językowa ma więc wiele zalet, a rodzic, który chce, by jego dziecko robiło postępy w nauce, powinien przemyśleć tę kwestię.

Więcej na temat:

, , ,
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Angielski na maturze
Angielski na maturze
Matura dla wielu młodych osób okazuje się bardzo ważnym wydarzeniem w życiu. Przede wszystkim dlatego, że to od wyników maturalnych zależy to na jakie studia się dostaną. Maj 2013 zbliża się wielkimi krokami, a niektórzy... (dalej...)
Szkoła językowa dla bezrobotnych
Szkoła językowa dla bezrobotnych
W Polsce coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Dzieje się tak, ponieważ właściciele firm boją się zatrudniać nowych pracowników, uważanych za dodatkowy, często zbędny dodatek. A główną przyczyną takiego zachowania stał się... (dalej...)
Popularność kursów językowych
Popularność kursów językowych
Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej wymagana. Na porządku dziennym powinniśmy posługiwać się chociaż na poziomie podstawowym danym językiem. Czy będzie to angielski, niemiecki, francuski czy jeszcze... (dalej...)
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Wraz z pojawieniem się kryzysu światowego wielu firmo oraz ich właścicieli zaczęło zupełnie inaczej zwracać uwagę na przyjmowanych pracowników na kolejne stanowiska pracy. W XXI wieku liczy się nie tylko odpowiednie wykształcenie,... (dalej...)
Szkoły językowe wciąż popularne
Szkoły językowe wciąż popularne
Coraz większe zainteresowanie nauką języków obcych stwarza wiele możliwości szkołą jezykową, które często przeżywają prawdziwe oblężenie. Wiele szkół rozszerza swoją ofertę o coraz to ciekawsze języki, ale także... (dalej...)

Warto poczytać