brazyl.com.plPraca z pasją › Tkaniny łapiące kule jak pająki łapią owady

Tkaniny łapiące kule jak pająki łapią owady

w policji, wojsku lub jako ochroniarz jest wyjątkowo niebezpieczna. Stykanie się z przestępcami mogącymi w każdej chwili nacisnąć spust broni palnej nie można nazwać bezpieczną pracą. powstały aby chronić policjantów i żołnierzy, ochrona ta nie może jednak być zbyt ciężka, aby nie ograniczać ruchów noszącego. Dlatego właśnie tylko mogą sprostać temu zadaniu, są elastyczne, lekkie i wytrzymałe. Nie każdy może produkować takie materiały.

Wymagania

Tkaniny techniczne, które są wykorzystywane jako materiał na kamizelki kuloodporne muszą charakteryzować się dużą odpornością na przenikanie, a także muszą tłumić siłę kinetyczną kuli. Umożliwiają to jedynie najnowocześniejsze , tworzone przez wielu naukowców na całym świecie.

Struktura nici

Same nowoczesne surowce nie są najważniejszym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo. Producent tkanin do kamizelek musi przede wszystkim znać się na specjalnym ściegu. Tkanina techniczna stosowana do produkcji kamizelek kuloodpornych wyróżnia się specjalnym splotem nici. Struktura tkaniny jest inspirowana pajęczymi sieciami. Pająki wykształciły na przestrzeni milionów lat jeden z najwytrzymalszych ściegów, z którego teraz my możemy korzystać.

Więcej na temat:

, , , ,
Notesowy zawrót głowy
Notesowy zawrót głowy
Praca staje się prawdziwym życiem dla niektórych osób. Dlatego właśnie w tym całym biegu trzeba również znaleźć miejsce, choćby najmniejsze, w którym człowiek się nie zagubi. Z tego właśnie powodu produkcja notesów... (dalej...)
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Polacy coraz częściej decydują się wyjechać za granicę w celu poszukiwania pracy. Nie można się temu dziwić. W końcu znalezienie pracy w czasie światowego kryzysu jest bardzo trudnym zadaniem. Jak się okazuje inne kraje radzą sobie coraz... (dalej...)
Jak się wykształcić na tłumacza?
Jak się wykształcić na tłumacza?
Aby zostać dobrym tłumaczem, potrzebne są dwie bardzo ważne cechy osobowościowe. Po pierwsze trzeba po prostu lubić uczyć się jeżyków obcych, ponieważ to one będą w pracy tłumacza każdego dnia wykorzystywane. Angielski, niemiecki,... (dalej...)
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Szkoła językowa dla bezrobotnych
Szkoła językowa dla bezrobotnych
W Polsce coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Dzieje się tak, ponieważ właściciele firm boją się zatrudniać nowych pracowników, uważanych za dodatkowy, często zbędny dodatek. A główną przyczyną takiego zachowania stał się... (dalej...)
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Wraz z pojawieniem się kryzysu światowego wielu firmo oraz ich właścicieli zaczęło zupełnie inaczej zwracać uwagę na przyjmowanych pracowników na kolejne stanowiska pracy. W XXI wieku liczy się nie tylko odpowiednie wykształcenie,... (dalej...)

Warto poczytać