brazyl.com.plCiekawostki › Triki stosowane przez projektantów wnętrz

Triki stosowane przez projektantów wnętrz

Przy pomocy specjalistycznych trików, które wykorzystuje w swojej branży wnętrz Łódź możemy osiągnąć w naszym domu naprawdę wspaniałe i satysfakcjonujące rezultaty. Ale czy stosowanie trików w takiej dyscyplinie jest dobrym podejściem, czy można sobie tutaj pozwolić na „kombinatorstwo”? Jak najbardziej tak. Pomysłowość jest tutaj szczególnie doceniana i polecana. Jak wiadomo klienci biur, które zajmują się projektowaniem wnętrz oraz ich architekturą są bardzo zróżnicowani. Niekiedy interesanci nie są w stanie słusznie oraz racjonalnie określić na czym im tak naprawdę zależy. Trzeba więc na zasadzie ogólnego zamysłu wykonać cały projekt i w pewnym sensie przewidzieć pragnienia klienta. A do tego jak wiadomo potrzebna jest wyobraźnia. Jednym więc z popularniejszych trików, które się stosuje w szeroko rozumianej architekturze wnętrz jest umiejętność przewidywania pewnych decyzji oraz pragnień, które nie zawsze są jasno określone przez stronę zamawiającą.

projektant-wnetrz

http://tenantrepresentative.files.wordpress.com

Ale czy sztuczką, trikiem można nazwać umiejętność przewidywania oczekiwań ludzkich. W pewnym sensie tak. Ponieważ trzeba się wykazywać trikami podczas rozmowy z klientem. Po części podsuwa mu się pewne tematy oraz umiejętnie steruje jego gustami. Nie ma w tym jakiegoś oszukiwania czy kłamania. Są to po prostu negocjacje o nacechowaniu skierowanym na podsunięcie najlepszego pomysłu. Jako projektant widzimy co jest najlepsze dla danego . Klient o tym nie wie. My jako projektant podsuwamy mu podczas konwersacji z nim pewne rozwiązania, jednak robimy to tak, że ma on wrażenie iż sam na to wpadł, co jest dla niego satysfakcjonujące. Architektura wnętrz Łódź ma więc pewne wspólne cechy z stosowaniem trików negocjacyjnych.  

Więcej na temat:

, , , , ,
Amatorskie projektowanie wnętrz
Amatorskie projektowanie wnętrz
Wnętrza domu stają się bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim człowiek czuje się dobrze i komfortowo w swoich czterech ścianach. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się zaprojektować wnętrze swojego mieszkania.... (dalej...)
Kuchenne meble różnych pomieszczeń
Kuchenne meble różnych pomieszczeń
Wystrój pomieszczeń w domu pozwala nam na kreowanie przestrzeni w taki sposób aby każdy z mieszkańców czuł się wygodnie, wpływ na to wszystko ma wiele czynników takich jak kolory ścian, kształt pomieszczeń czy też... (dalej...)
Co studiować?
Co studiować?
W ostatnich czasach jednym z popularniejszych kierunków studiów jest architektura. Oczywiście wybierają ją osoby, które nie tylko potrafią rysować ale znają rysunek techniczny i posiadają wyobraźnie przestrzenną. Studiowanie... (dalej...)
Ratunek w sektorze edukacji
Ratunek w sektorze edukacji
Absolwenci kierunków pedagogicznych i innych, związanych ze specjalizacją nauczycielską nie mają na rynku praktycznie żadnych szans zdobycia doświadczenia i pracy. System edukacji w Polsce popiera obecność w branży głównie nauczycieli ... (dalej...)
Aranzacja nowoczesnego wnętrza
Aranzacja nowoczesnego wnętrza
Nowoczesne wnętrze nie musi być trudne do stworzenia. Wystarczy odrobina dobrych chęci, pomysł, trochę pieniędzy i można przystąpić do dzieła. Ludzie nie mają pojęcia jak wiele zależy od odpowiedniego oświetlenia. Dlatego na samym początku... (dalej...)
Trochę sztuki w niewygórowanych cenach
Trochę sztuki w niewygórowanych cenach
Każdy z nas pragnie, aby jego mieszkanie było jak najpiękniejsze. Ma się ono podobać nie tylko nam, ale i wszystkim naszym gościom. I wielu z nas jest w stanie uczynić całkiem sporo, aby tak właśnie było. Staramy się by wnętrza były ciekawe,... (dalej...)

Warto poczytać