brazyl.com.plMotoryzacjaPoradnik kierowcy › Udzielanie pomocy poszkodowanym

Udzielanie pomocy poszkodowanym

Poruszając się samochodem, każdy ma obowiązek posiadać apteczkę. W tej apteczce powinny znajdować się niezbędne rzeczy do udzielenia pierwszej pomocy. Między innymi , plastry, chusty, rękawiczki, nożyczki. Gdy skończą się nam te produkty, koniecznie trzeba uzupełnić brak. Niekiedy zamiast wymiarowych plastrów, stosowany jest . Nie ważne są wymiary, ważne jest by taki plaster znajdował się w apteczce samochodowej.

plaster-3m

Obowiązek każdego z nas

Codziennie dochodzi do różnego rodzaju wypadków samochodowych. Gdy będziemy taki widzieli, naszym obowiązkiem jest zatrzymanie się i udzielenie pomocy poszkodowanym. W innym razie możemy wylądować przed sądem oskarżeni o nieudzielenie pomocy. Grozi nam do trzech lat więzieniem. Oprócz tego będziemy mieli takie osoby na sumieniu. Nieraz szybka interwencja może ocalić takiej osobie życie. Nasza przytomność i reakcja może zostać doceniona przez wiele osób. Kilka miesięcy temu jeden z banków przeprowadził akcję o pomocy obywateli naszego kraju. Jednym z wygranych był chłopak, który podczas zimy wskoczył do rzeki. Wcześniej do tej rzeki wpadł samochód z kobietami. Tylko przytomność i odwaga uratowała te dwie osoby. Same nie miały tyle siły by otworzyć drzwi lub szybę w tonącym samochodzie. Taki przykład pokazuje jak ważne jest pomaganie innym. Nawet nieznajomym dla nas osobom. Nie możemy zostać obojętnie wobec takich sytuacji.

Inne wypadki mogą wymagać użycia apteczki samochodowej. W razie ran potrzebny jest plaster. Może to być plaster 3m, który jest najpopularniejszy wśród wszystkich plastrów.

Więcej na temat:

, , , , ,
Życie bywa niebezpieczne
Życie bywa niebezpieczne
Wypadki chodzą po ludziach, wielu z nas już się o tym przekonało. Czasem w najmniej spodziewanym momencie może przytrafić nam się jakis wypadek. Zdarza się, że sami jestesmy sobie winni, ale co jeśli po prostu znaleźlismy się w nieodpowiednim... (dalej...)