brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Usługi BHP,czyli co nam grozi w pracy

Usługi BHP,czyli co nam grozi w pracy

, jakie oferują firmy, które prowadzą są skierowane przede wszystkim do pracowników. dotyczy przede wszystkich tych, którzy faktycznie pracują w danej placówce.

Ryzyko zawodowe to nie fikcja

Badania i statystyki wykazują, że tak naprawdę najwięcej wypadków mają na terenie pracy nie podopieczni, ale ich…szefowie. To oni najczęściej ignorują zasady bezpieczeństwa, dlatego ulegają kontuzjom i wypadkom. Złamana noga na mokrej posadzce – nie widział ostrzeżenia, rozbita głowa przez wijace się koło biura kable – niedopatrzenie. Takich przypadków jest naprawdę wiele, a niektóre z nich kuriozalne. Inne zasługują wręcz na wyrożnienie wśród nagród Darwina. Bywają bowiem wypadki, które niestety są śmiertelne…wie o tym , gdzie znajduje się centrum szkoleniowe.

usługi bhp

http://nationalaccidentadviceline.co.uk

Warszawa przypomina – jest potrzebne!

Usługi BHP adresowane są do każdej większej instytucji – szkoły, uczelni, firmy czy placówki państwowej. Kursy BHP są zazwyczaj przeprowadzane systematycznie – raz na rok czy parę lat. Uwzględniają wszystkie niebezpieczeństwa, jakie czyhają na każdego. Mit? Okazuje się, że nie, ponieważ wypadki w pracy naprawdę mają miejsce. Dlaczego do nich dochodzi? Nieuwaga, rutyna – to wszystko powoduje, że poszkodowani spadają ze źle postawionej drabiny, chwytają nieodpowiednie wtyczki i zostają porażeni prądem lub ulegaja kontuzjom w kontakcie z pracująca maszyną. Morał z tego taki – usługi BHP powinny obejmować zarówno pracowników, jak i szefów. To nie tylko nudna teoria i regulaminy, ale i profilaktyka,. Najcześciej przed naszą głupotą.

Więcej na temat:

, , , ,
Zakupy ze stylistką
Zakupy ze stylistką
Ubrania są jak druga skóra człowieka, dlatego właśnie warto decydować się na takie zestawy, w których dobrze się czujemy. Niestety trzeba podkreślić fakt, że nie każdy zna się na modzie i potrafi odpowiednio dobierać zestawy.... (dalej...)
BHP w pracy
BHP w pracy
Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo. Na każdym kroku słyszymy jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa a szczególnie w pracy, gdzie nasza czujnośc musi być zwiększona z uwagi na to, że możemy zagrozić... (dalej...)
Wentylacja jest dobra czy zła?
Wentylacja jest dobra czy zła?
Lato… upalne dni, duszne powietrze, w którym nie wyczuwamy ani odrobiny wiatru. Koszmar! A tu trzeba pracować. Taka pogoda jest idealna, gdy możemy wypoczywać gdzieś blisko natury, w mieście upalna pogoda jest jednak męcząca, zwłaszcza... (dalej...)
Meble na zamówienie do pokoju dziecka
Meble na zamówienie do pokoju dziecka
Dzieci są oczkami w głowie rodziców, dziadków… jednak nie zawsze tak było. Dawniej dzieci traktowani byli jako „mali dorośli”, którzy posiadają przede wszystkim obowiązki. Dziś dzieci kojarzone są z niewinności... (dalej...)
Okna do zadań specjalnych, czyli jak żyć przy zatłoczonych stołecznych ulicach?
Okna do zadań specjalnych, czyli jak żyć przy zatłoczonych stołecznych ulicach?
Warszawa nie jest znana jako najczystsze czy najpiękniejsze miasto w całej Polsce. Zniszczenia wojenne praktycznie zrównały starą Warszawę z powierzchnia ziemi, nie pozostawiając właściwie nic poza tym. Plan odbudowy miasta podjęty w... (dalej...)
Trudna sprzedaż mieszkań
Trudna sprzedaż mieszkań
Warszawa a także każde inne miasta, ogłaszają sprzedaż mieszkań zarówno w prasie, jak i na specjalnych portalach internetowych. Niestety, obecny kryzys nie sprzyja spontanicznemu kupnu domu przez młodych ludzi. Sprzedaż mieszkań dawniej... (dalej...)

Warto poczytać