brazyl.com.plCiekawostki › Uzależnienie od pompy

Uzależnienie od pompy

pompyMożna w dzisiejszym społeczeństwie zauważyć pewien rodzaj uzależnienia od która zdominowała bardzo dużą część naszego życia. Właściwie wszędzie wykorzystujemy to czym jest taka dzięki czemu możemy przyspieszyć bardzo dużo czynności które wykonywane ręcznie mogły by zajmować znacznie większe ilości czasu. jaka została stworzona przez człowieka cały czas jest jeszcze rozwijana a mimo wszystko urządzenia takie jak choć w trochę zmienionej formie cały czas napędzają różne elementy naszego przemysłu. Różne jakie wykorzystujemy podczas pracy mogą zaskakiwać ale i tak wiele osób nie zauważa nawet ich obecności w codziennym życiu. Przyzwyczajenie do tego że ten wynalazek pozwala nam zautomatyzować tyle czynności nie pozwala nam z niego zrezygnować a po co poprawiać coś co działa niezawodnie od wielu lat.

Wygodna technologia

pożywienia do paczek lub picia do butelek, zapewnienie człowiekowi wody na dziesiątym piętrze w bloku to tylko przykład niewielkiego odsetka czynności na jakie w życiu codziennym pozwalają nam pompy. Technologia pompowania została opracowana już dość dawno a aktualnie różne rodzaje pomp są tylko ulepszane lub troszkę zmieniane i oczywiście wykonywane z innych materiałów. Nawet korzystając z pompki rowerowej wykorzystujemy nie świadomie ten sam mechanizm który dostępny jest na przemysłową i zautomatyzowaną skalę w wielkich fabrykach. Nie zapomnimy o tym że technologia nam pomaga, można tylko postawić pytanie czy kiedyś zastąpimy czymś pompy  

Więcej na temat:

, , , ,
Czym jest próżnia?
Czym jest próżnia?
Jak wyglądają pompy próżniowe? To urządzenia, które stosuje się do usuwania gazów za pomocą podciśnienia w zamkniętej przestrzeni. Pompy dzielą się za względu na rodzaj działania. Są więc pompy objętościowe, strumieniowe,... (dalej...)
Skutki problemów finansowych
Skutki problemów finansowych
Kryzys finansowy panujący od kilku lat w Polsce negatywnie wpłynął na liczne grono firm oraz przedsiębiorstw. Większość z nich zmuszona została do wprowadzenia planów oszczędnościowych. Pracodawcy, którzy nie radzą sobie z... (dalej...)
Zabawa i szkolenia
Zabawa i szkolenia
Technologia jaką dysponuje człowiek w dwudziestym pierwszym wieku pozwala na wykorzystywanie niektórych jej osiągnięć takich jak symulatory jednocześnie do dwóch celów. Jednym z nich jest oczywiście zabawa która dzięki... (dalej...)
Działanie służb w naszym kraju
Działanie służb w naszym kraju
W każdym państwie działają instytucje, które pomagają nam w ciężkich sytuacjach. Do nich zaliczymy policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Bez takich służb nie byłoby szans na funkcjonowanie państwa. Każdy odpowiedzialny... (dalej...)
  Nowoczesny czytnik, czy tradycyjna książka?
Nowoczesny czytnik, czy tradycyjna książka?
Nowoczesna technologia, coraz częściej wkracza w rejony, o które nigdy byśmy jej nie podejrzewali. Jednym z nich jest czytelnictwo. Dużą popularnością cieszą się czytniki e-book rodem z zachodu. Czytniki te sprowadzone na polski rynek,... (dalej...)
Nowy Passat – samochód, który odmieni losy VW?!
Nowy Passat – samochód, który odmieni losy VW?!
Wypuszczenie do produkcji nowego modelu samochodu marki VW ma pomóc w odbudowie potencjału marki niemieckiego producenta, która ostatnio podupadła. Nowy Passat z zupełnie nową linią stylistyczną i technologiami, których nie... (dalej...)

Warto poczytać