brazyl.com.plPraca z pasją › Węgiel, ołówek czy pastele?

Węgiel, ołówek czy pastele?

Rysować można na wiele sposobów. Niektórzy biorą ołówek, inni , jeszcze inni preferują robić szkice piórem i tuszem. Jedno jest pewne – artyści muszą ćwiczyć rzemiosło nim zaczną tworzyć coś osobistego.

Węgiel, czyli nie tylko

Aby sztuka była wiarygodna musi być przede wszystkim dobra technicznie. Węgiel jako technika jest jednym z najstarszych środków do malowania. Pozwala szkicować, jednak robi się bez wnikania w szczegóły. Taki węgiel wygląda oczywiście inaczej niż ten, który służy do ogrzewania. Aby nakreślić coś naprawdę szczegółowo lepiej chwycić za piórko o cienkim rysiku. Metod jest wiele – niektórzy malują i rysują naprawdę w oryginalny sposób, jednak muszą pamiętać o jednym. Należy przede wszystkim ćwiczyć.

węgiel

Nauka to proces

Studenci ASP studiują przez pięć lat. Ktoś mógłby pomyśleć – po co uczą się tyle lat? Mogą przecież chwycić węgiel czy ołówek i na pewno coś narysują. Nie chodzi jednak o narysowanie czegoś, ale narysowanie czegoś dobrze. Potrzebna jest również odpowiednia podstawa teoretyczna, która umożliwi lepsze zapoznanie się z własnymi umiejętności lub ich brakiem. Wiele młodych ludzi próbuje sprzedać własną sztukę, zanim nauczy się ją tworzyć, dlatego szybko się zniechęca. Nic dziwnego, zanim nabierze się wprawy, należy trenować i nabrać pokory wobec materiału i wobec innych artystów. Mówi się, że „wszystko jest kopią” i na pewno jest w tym ziarno prawdy, jednak nawet kopiować trzeba umiejętnie. Ołówek, pastele czy węgiel – to tylko środki do celu.

Więcej na temat:

,
Do czego służy węgiel i gdzie kupimy ten surowiec?
Do czego służy węgiel i gdzie kupimy ten surowiec?
Węgiel jest wykorzystywany głównie do ogrzewania mieszkań. Popyt na ten surowiec zwiększa się gdy temperatury na powietrzu się zmniejszają. W czasie kiedy zapowiadany jest spadek temperatury i ma przyjść zima. Nikt z nas nie chce przebywać... (dalej...)
Sprzedaż węgla drastycznie spadła!
Sprzedaż węgla drastycznie spadła!
Wydobycie węgla spadło w kopalniach. Oczywiście głównym powodem jest fakt, że sama sprzedaż węgla nie rośnie, a z roku na rok coraz bardziej maleje. To niepokojące, ponieważ w ten sposób ludzie tracą miejsca pracy, a gospodarka... (dalej...)
Druga popularność pieców kaflowych
Druga popularność pieców kaflowych
Piece kaflowe to specyficzny rodzaj ogrzewania, dziś traktowany już niemal jako ciekawostka, który wcześniej wykorzystywany był w praktycznie każdym domu (na początku tylko wśród tych bogatszych, potem zakres jego popularności... (dalej...)
Jak nie dać się oszukać przez sprzedawcę węgla
Jak nie dać się oszukać przez sprzedawcę węgla
Węgiel to najpopularniejsze stałe paliwo opałowe w Polsce. Prawie co czwarty Polak ogrzewa swój dom węglem lub produktem węglowym jak ekogroszek czy koks. Jest to jedno z tańszych rozwiązań opałowych. Problem jednak pojawia się, kiedy... (dalej...)
Ogrzewanie wolnostojącego domu jednorodzinnego
Ogrzewanie wolnostojącego domu jednorodzinnego
Właściciel domku musi sobie zapewnić ogrzewanie podczas miesięcy jesiennych, zimowych, często także na początku wiosny. W innym wypadku, jego domek szybko będzie nadawał się do rozbiórki. Zresztą nikt nie chciałby zamieszkiwać zimnego... (dalej...)
Ogrzewanie - jak opalać i nie przepłacać
Ogrzewanie – jak opalać i nie przepłacać
Dziś śmiało możemy powiedzieć, że przed zimą przeważnie każdy z nas zabezpiecza swój dom, poprzez zastosowanie odpowiedniego ogrzewania. Jak się okazuje ogrzewanie bardzo często niestety ale coraz bliżej okresu zimowego drożeje.... (dalej...)

Warto poczytać