brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Wentylacja jest dobra czy zła?

Wentylacja jest dobra czy zła?

Lato… upalne dni, duszne , w którym nie wyczuwamy ani odrobiny wiatru. Koszmar! A tu trzeba pracować. Taka pogoda jest idealna, gdy możemy wypoczywać gdzieś blisko natury, w mieście upalna pogoda jest jednak męcząca, zwłaszcza w miejscach takich jak biura. czy każde inne miasto posiada wiele firm, gdzie latem to podstawa. Czy taki system ma jednak swoje wady? Ma!

Wentylacja naturalna

Wentylacja, a więc odpowiednia cyrkulacja powietrza polega na wymianie powietrza, które jest „zużyte” i zanieczyszczone na świeże. Dzięki temu można lepiej funkcjonować. To również wskazane rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie występuje dym papierosowy, opary chemiczne czy pył. Można zrobić przeciąg, ale… każdy, kto pracuje w biurze wie, że wówczas wszystkie papiery, które znajdują się na biurkach opuszczają blaty i latają po całym pokoju. Wentylacja działa dyskretniej.

Wentylacja ma oczyszczać powietrze

Aby wentylacja była skuteczna, ale i zdrowa należy zadbać o konserwację urządzenia – pleśń, która się tam może pojawić jest ewidentnym objawem złej wentylacji. Podobnie nie powinno dochodzić do skraplania się pary wodnej oraz wyczuwania podwyższonej wilgotności powietrza. Powietrze w pomieszczeniu powinno być czyste, bez zapachów dymu, jedzenia czy spalin.

wentylacja

Uwaga!

Wentylacja to błogosławieństwo w czasie lata, kiedy musimy pracować. To jednak odpowiada za …katar, częste bóle głowy i zmęczenie. Silne różnice temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz powodują szok dla organizmu. Wentylacja nie jest również wskazana dla alergików – gromadzące się drobnoustroje mogą być szkodliwe.

Więcej na temat:

, , ,
Zakupy ze stylistką
Zakupy ze stylistką
Ubrania są jak druga skóra człowieka, dlatego właśnie warto decydować się na takie zestawy, w których dobrze się czujemy. Niestety trzeba podkreślić fakt, że nie każdy zna się na modzie i potrafi odpowiednio dobierać zestawy.... (dalej...)
Design za pomocą klimatyzatorów
Design za pomocą klimatyzatorów
Klimatyzatory kasetonowe to nowoczesny typ urządzeń stworzonych z myślą o obiektach mieszkalnych oraz użytkowych, które charakteryzują się niepowtarzalną oraz zaskakującą stylistyką wykonania. Design pomieszczeń nie tylko biurowych,... (dalej...)
Ratunek w upalny dzień, czyli klimatyzacja
Ratunek w upalny dzień, czyli klimatyzacja
Na przeróżnych filmach dość często widać jak przy suficie kręcą się wentylatory które mają za zadanie ochłodzić powietrze w pokoju. Jest to bardzo dobre rozwiązanie które coraz częściej wcielamy w życie. Klimatyzacja... (dalej...)
Wentylatory jako ratunek na upał
Wentylatory jako ratunek na upał
Latem temperatury potrafią być naprawdę gorące a nie zawsze jest możliwość aby znaleźć chłodne miejsce. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są wentylatory które powodują ruch zastanego powietrza. Większość osób stara... (dalej...)
Meble na zamówienie do pokoju dziecka
Meble na zamówienie do pokoju dziecka
Dzieci są oczkami w głowie rodziców, dziadków… jednak nie zawsze tak było. Dawniej dzieci traktowani byli jako „mali dorośli”, którzy posiadają przede wszystkim obowiązki. Dziś dzieci kojarzone są z niewinności... (dalej...)
Okna do zadań specjalnych, czyli jak żyć przy zatłoczonych stołecznych ulicach?
Okna do zadań specjalnych, czyli jak żyć przy zatłoczonych stołecznych ulicach?
Warszawa nie jest znana jako najczystsze czy najpiękniejsze miasto w całej Polsce. Zniszczenia wojenne praktycznie zrównały starą Warszawę z powierzchnia ziemi, nie pozostawiając właściwie nic poza tym. Plan odbudowy miasta podjęty w... (dalej...)

Warto poczytać