brazyl.com.plCiekawostki › Wszędobylskie ulotki

Wszędobylskie ulotki

Przechodząc się ulicami miast, nie ważne czy dużych czy małych, bardzo często spotykamy osoby rozdające . Czasem ktoś nam je wciska na siłę, czasem nieśmiało podaje, nie zawsze je bierzemy, a jeśli już weźmiemy to lądują w najbliższym koszu na śmieci. Jak widać żywot czasem jest naprawdę krótki.

Życie ulotek

Pomyśleć tylko ile wysiłku kosztuje stworzenie takiej ulotki. Potrzebny jest , później , w końcu gotowe ulotki trafiają do osoby, która koloportażem ulotek czasem zarabia na życie, na koniec trafia w nasze ręce i ląduje w koszu. Można się zastanowić po co to, czy rzeczywiście ulotka odnosi zamierzony cel?
Najprościej mówiąc celem ulotki jest zwrócenie naszej uwagi na jakiś czy . Czy my biorąc do ręki ulotkę wciśniętą nam przez kogoś na ulicy zwracamy uwagę na to o czym ona mówi? Otóż są tacy, którzy przed wyrzuceniem ulotki przynajmniej zerkają co na niej jest, ale są i tacy, którzy wyrzucają ją nie patrząc co w niej jest. Czy więc druk ulotek ma w ogóle sens? Oczywiście, że tak, bo jeśli na dziesięć osób przynajmniej jedna zerknie na ulotkę to już jest mały sukces. Podobnie jest przecież z reklamą telewizyjną, ilu z nas przełącza na inny kanał gdy tylko zaczną się reklamy, a ilu z nas ogląda reklamy z uwagą? Sytuacja jest podobna, czasem wystarczy tylko zwrócić uwagę, że coś takiego istnieje, a umysł człowieka rejestruje dany sygnał i kiedyś może nam go przypomnieć.
 

Więcej na temat:

, , , , ,
Druk ulotek
Druk ulotek
Ulotki od zawsze charakteryzowały się wysoką skutecznością. Dobra reklama musi być zauważalna, stąd popularność reklam multimedialnych, które wyświetlają się na dużych telebimach w centrach dużych i średnich miast. Ulotki również docierają... (dalej...)
O reklamie kilka słów
O reklamie kilka słów
W branży reklamowej bardzo popularne jest powiedzenie, reklama dźwignią handlu. Zna je praktycznie każdy człowiek, nawet nie związany z branżą reklamową. Jego zasadność może budzić pewne kontrowersje, choć większość twierdzi, że wciąż... (dalej...)
Znaczenie reklamy w dzisiejszej rzeczywistości
Znaczenie reklamy w dzisiejszej rzeczywistości
Reklama dźwignią handlu, to stare powiedzenie, ale wciąż obowiązujące w tej branży. Niektórzy mówią, że jak czegoś nie widać na bilbordach, ulotkach czy spotach telewizyjnych, to tego po prostu nie ma. Dlatego każdy nowy pojawiający... (dalej...)
Zamiast książki - pilot lub myszka, czyli o problemach drukarskich
Zamiast książki – pilot lub myszka, czyli o problemach drukarskich
Mówi się, że spada w Polsce czytelnictwo, niestety coraz mniej czytamy i kupujemy książek. Miejsce literatury zastępuje internet i telewizja. Tłumaczymy to wszystko oczywiście brakiem czasu i zmęczeniem. Nie jest to dobre zjawisko, słowo... (dalej...)
Proste a funkcjonalne wizytówki
Proste a funkcjonalne wizytówki
Niektóre przedmioty, produkty, którymi się na co dzień posługujemy lub też okazjonalnie są naprawdę imponujące pod względem funkcjonalności, którą się cechują. Weźmy choćby jako przykład tanie wizytówki, których... (dalej...)
Estetyka w projektowaniu wnętrz
Estetyka w projektowaniu wnętrz
Wyposażenie biur w firmie jest rzeczą niesamowicie istotną. Jeśli jesteśmy prezesem dużej korporacji to warto pomyśleć o tym zanim zdecydujemy się na pochopne kroki na tym polu. Projekty wnętrz łódź, które wykonują profesjonaliści... (dalej...)

Warto poczytać