brazyl.com.plZdrowie i uroda › Wszyscy chcą wyglądać młodziej?

Wszyscy chcą wyglądać młodziej?

Mówi się, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. Czy wobec tego w ładnym ciele ładny duch? Niestety w tym wypadku powiedzenie nie musi się sprawdzać. Coraz więcej osób decyduje się na medycyny estetycznej. Czy słusznie? Czy poprawa urody zmienia ich życie?

Zmarszczki to utrapienie?

Każdy ma prawo do zmiany swojego wyglądu. Niektóre zabiegi są wskazane, inne zrozumiałe – może pomóc danej osobie pozbyć się kompleksów związanych z urodą. Nie jest to jednak zabieg inwazyjny, który jak inne zagraża zdrowiu. Wiele celebrytów woli ryzykować zdrowie, a nawet życie by wyglądać młodziej. Usuwają pieprzyki,  zmarszczki, tłuszcz, kilogramy, cellulit…a chwilami chyba odsysają również i mózg. Dlaczego tak wiele gwiazd wstydzi się swojego ciała, które z czasem nie jest już tak jędrne jak z młodości?

usuwanie przebarwień lublin

Tylko młodzi mają głos?

Takie zachowania powodują, że wiele ludzi ma wstręt do osób starszych. Media nie pomagają w utrwalaniu wizerunku starszej osoby, która może  być pojmowana jako piękna. Pokazywani są zazwyczaj młodzi, którzy szczycą się ciałem idealnym. Zabiegi takie jak usuwanie przebarwień nie są jedynymi, jakim się poddają, by wyglądać lepiej. Wielu z nich jednak niekoniecznie wygląda korzystniej. Ofiary medycyny estetycznej tracą naturalność – ich zaś zaczyna przypominać maskę. Nie mogą wyrazić emocji, ponieważ nieustanie wstrzykują sobie botoks lub wypełniają zmarszczki. Czy naprawdę muszą? Najwidoczniej wierzą, że piękno zewnętrzne wpłynie na ich wnętrze. Tak jednak rzadko się zdarza.

Więcej na temat:

, , , , ,
Masaż, czyli przyjemność
Masaż, czyli przyjemność
Dlaczego masaż jest zdrowy? Powodów jest wiele!Już starożytni wiedzieli, że masaż wpływa korzystnie na zdrowie oraz…samopoczucie. Dzisiaj masaż jest równie popularny – poleca się niemal wszystkim, którzy chcą... (dalej...)
Dlaczego botox nie szokuje?
Dlaczego botox nie szokuje?
Idealny wygląd, piękne i zdrowe ciało, to marzenie bardzo wielu kobiet, które coraz częściej starają się zrobić bardzo dużo by osiągnąć swój wymarzony wizerunek. Duży wpływ na ich odczucia i zapatrywania mają media i cały... (dalej...)
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Pogoń za ideałem piękna najczęściej kojarzy się z kobietami, które bardzo często gotowe są poświęcić bardzo wiele by uzyskać swój cel. jest w tym część prawdy, gotowe jesteśmy na wiele poświęceń, nie tylko w kwestii... (dalej...)
Pomysł na prezent dla kobiety
Pomysł na prezent dla kobiety
Prezenty wręcza się przy wielu różnych okazjach, od świąt Bożego Narodzenia, poprzez urodziny, imieniny, czy też ważne rocznice w związku: zaręczyn, lub ślubu. Za każdym razem jednak dobrze jest się rozeznać, jaki prezent chciałaby... (dalej...)
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Usuwanie zmarszczek – bardziej się opłaca czy bardziej boli?
Współczesny świat jest bardzo opresyjny w obliczu przedstawicielek szczególnie płci pięknej. Okazuje się bowiem, że żeby kobieta w dzisiejszym świecie zrobiła prawdziwą karierę to musi ona bardzo postarać się o to, aby została... (dalej...)
Ratunek w sektorze edukacji
Ratunek w sektorze edukacji
Absolwenci kierunków pedagogicznych i innych, związanych ze specjalizacją nauczycielską nie mają na rynku praktycznie żadnych szans zdobycia doświadczenia i pracy. System edukacji w Polsce popiera obecność w branży głównie nauczycieli ... (dalej...)

Warto poczytać