brazyl.com.plZdrowie i uroda › Zabawa i edukacja

Zabawa i edukacja

Gdy przychodzi sezon letni musimy bardziej odpowiednio organizować czas naszym pociechom bo zazwyczaj, gdy robi się cieplej – nabierają więcej ochoty do zabawy i trzeba skutecznie planować im czas aby okres ten był czasem świetnej zabawy a nie problemów i uciążliwości.

 

W dużych miastach istnieje dużo możliwości, lecz zazwyczaj są to atrakcje płatne i organizowane w pomieszczeniu – czyli różnego rodzaju oferty bibliotek, gdzie można czytać oraz oferty domów kultury, które także polegają na zajęciach artystycznych – ale raczej nie o takie zajęcia chodzi w czasie wolnym w wakacje.
Dobrze by było, aby udało się połączyć czas zabawy z dzieckiem z własnym wypoczynkiem – choć dość ciężko będzie znaleźć taki rodzaj zabawy, gdzie uda nam się w nim uczestniczyć odpoczywając jednocześnie i tym samym dostarczać dziecku dużo rozrywki.
Jednym z takich rozwiązań są place zabaw, które dzisiaj istotnie różnią się od tych, na których bawili się rodzice – czyli od skrzypiących karuzel, huśtawek, które roztrzaskały niejedną głowę i wybiły wiele zębów, ów, z których każdy spadł chociaż kilka razy.
Place zabaw, które dziś są realizowane na osiedlach mieszkaniowych niemalże każdego miasta oraz gminy to przede wszystkim bezpieczne urządzenia – jednak łączy je z tymi starszymi podstawowy atut – wysiłek fizyczny, dzięki któremu zabawa naszego dziecka będzie mogła stać się wyczerpującym wysiłkiem.
Jednak, nie o wysiłek fizyczny tutaj chodzi wyłącznie – bowiem dzięki takim atrakcjom jak na sprężynie czy siłownie na powietrze – lepiej rozwija się sylwetka dziecka a przede wszystkim rozwija się ono w interakcji z otoczeniem, gdzie przebywają jego rówieśnicy – więc jest to przede wszystkim pożyteczna zabawa, która dobrze wpływa na rozwój dziecka.

Warto poczytać