brazyl.com.plCiekawostki › Zabezpiecz swój komputer poprzez programy antywirusowe

Zabezpiecz swój komputer poprzez programy antywirusowe

Każdy stacjonarny czy , który został podpięty do Internetu wymaga odpowiednich zabezpieczeń, dlaczego? Niestety ale razem z płynącymi korzyściami wynikającymi z dostępu do internetu płyną również pewne niebezpieczeństwa, których należy być świadomym. Mowa tu o złośliwym oprogramowaniu lub dostępie do komputera osób trzecich.

być muszą i nie ma zmiłuj

Tego typu samoczynnie co jakiś czas skanuje nasz komputer, po co ? Można to przyrównać do okresowych badań zdrowotnych (użytkownik antywirusa ma wpływ na częstotliwość badań komputera), program skanuje i wykrywa groźne i inne programy zagrażające naszemu PC-towi. Pozwala je usunąć i utrzymywać komputer w dobrym stanie „zdrowia”. Instalujcie programy antywirusowe!

programy antywirusowe

Oprogramowanie zabezpieczające komputer przed osobami z zewnątrz

Wyobrażasz sobie sytuacje, że ktoś z odległego kraju na przykład z Rosji, nagle zaczyna grzebać Ci w zdjęciach na komputerze, przeglądać filmy które posiadasz na dysku i co gorsza kasować ważne pliki potrzebne na uczelni/w pracy czy do użytku domowego – okropne prawda? Dlatego warto zainstalować oprogramowanie typu firewall, które pozwala blokować nieznane nam połączenia – za każdym razem, gdy komputer będzie chciał się połączyć z serwerem na zewnątrz lub będzie przychodziło do niego połączenie zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem i zapytani czy zgadzamy się na nie czy odrzucamy.

Więcej na temat:

, , , , ,
Komputer się nagrzał
Komputer się nagrzał
W dzisiejszych czasach nikt nie dba o komputery, ponieważ robiły się one dostępne dla każdego. Poszanowanie dla swoich pieniędzy oraz zakupionego przedmiotu, gdzieś nam umyka. A szkoda, ponieważ później denerwujemy się, iż kupiliśmy... (dalej...)
Kubica rozkręcił interes
Kubica rozkręcił interes
Odkąd w wyścigach formuły 1 bierze udział Polak to coraz większa ilość naszych rodaków zaczęła się tymi wyścigami interesować. Nic dziwnego. Jest pierwszym polskim kierowcą, który zaczął odnosić jakieś sukcesy na tym sportowym... (dalej...)
Dysk komputerowy - jak chronić się przed utratą danych?
Dysk komputerowy – jak chronić się przed utratą danych?
Komputer to dość delikatne urządzenie, uszkodzenie go może być dla nas problematyczne, szczególnie jeśli z tego powodu utraciliśmy ważne dla nas dane np. zdjęcia. Na codzień jest narażony na wiele niebezpieczeństw i powinniśmy o... (dalej...)

Warto poczytać