brazyl.com.plTylko wypoczynekRozrywka dla każdego › Zamiast książki – pilot lub myszka, czyli o problemach drukarskich

Zamiast książki – pilot lub myszka, czyli o problemach drukarskich

Mówi się, że spada w Polsce , niestety coraz mniej czytamy i kupujemy książek. Miejsce literatury zastępuje internet i telewizja. Tłumaczymy to wszystko oczywiście brakiem czasu i zmęczeniem. Nie jest to dobre zjawisko, słowo czytane wnosi dużo więcej do naszego życia niż to co nam podaje telewizja czy internet. Spadek czytelnictwa niepokoi także i . W czasach kiedy nie stwarza większych problemów, możliwości jest przecież tak dużo, do naszych rąk trafiają świetnie opracowane pozycje literackie. Patrząc na tą sytuację może się okazać, że jest jedynym ratunkiem dla drukarni.

Zamiast książki tabloid, czy taka zmiana jest korzystna?

Drukarnie wspieraja także przedsiębiorstwa, które zaangażowane w różnego rodzaju promocję zlecają czy prospektów reklamowych. Wiele drukarń na druki reklamowe nastawia swoje działalności, z nich bowiem płyną rzeczywiste korzyści. A gdzie czasy kiedy to książki drukowano ogromnymi nakładami? Obecnie wielotysięczne nakłady to podręczniki, albo różnorodne tabloidy i inne czasopisma, które zalewają rynek. Wciąż nowe tygodniki, miesięczniki o przeróżnej zawartości gromadzą całe rzesze fanów, kórzy spragnieni informacji o celebrytach całymi tonami kupują prasę kolorową. Kogo winić za taką sytuację, trudno stwierdzić. Winnych jest wiele czynników. Dużą rolę odgrywają przede wszystkim media, które z taką zawziętością zarażają zwykłego człowieka podglądactwem życia ludzi popularnych i sławnych. Znudzeni szarym i często nieciekawym życiem sięgamy po prasę kolorowa by oderwać się od rutyny i codzienności.
 

Więcej na temat:

, , , , ,
Zapotrzebowanie na informacje wspiera drukarnie
Zapotrzebowanie na informacje wspiera drukarnie
Znaczenie informacji w dzisiejszym świecie jest bardzo wielkie. Media, prasa, literatura, Internet, wszystkie te dziedziny zalewają nas różnorodnymi informacjami na przeróżne tematy. Wykorzystuje się więc wszelkie dostępne możliwości... (dalej...)
Wszędobylskie ulotki
Wszędobylskie ulotki
Przechodząc się ulicami miast, nie ważne czy dużych czy małych, bardzo często spotykamy osoby rozdające ulotki. Czasem ktoś nam je wciska na siłę, czasem nieśmiało podaje, nie zawsze je bierzemy, a jeśli już weźmiemy to lądują w najbliższym... (dalej...)
  Nowoczesny czytnik, czy tradycyjna książka?
Nowoczesny czytnik, czy tradycyjna książka?
Nowoczesna technologia, coraz częściej wkracza w rejony, o które nigdy byśmy jej nie podejrzewali. Jednym z nich jest czytelnictwo. Dużą popularnością cieszą się czytniki e-book rodem z zachodu. Czytniki te sprowadzone na polski rynek,... (dalej...)
Czy ulotki mogą jeszcze przyciągać klientów?
Czy ulotki mogą jeszcze przyciągać klientów?
W dzisiejszym świecie przedsiębiorcy mają niezliczone możliwości reklamowania swojej firmy, od reklam w telewizji, po pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych. Dlatego też nasuwa się pytanie, czy faktycznie druk ulotek ma jeszcze sens? Czy... (dalej...)

Warto poczytać