brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowe odżywianie › Zdrowy uśmiech to oznak zdrowia

Zdrowy uśmiech to oznak zdrowia

Zdrowie to nie tylko choroby układu chłonnego ale przede wszystkim codzienne praktyki żywieniowe, które decydują o kondycji zarówno naszej fizycznej oraz, a nawet przede wszystkim kondycji psychicznej, co sprawia, że nasze życie nieustannie jest walką o harmonię i równowagę, którą powinniśmy sami osiągać.
Organizm ludzki to wielka maszyna, która wykonuje nieustannie masę czynności, przesyłając między innymi bodźce z różnych zakątków naszego ciała do centralnego ośrodka nerwowego z prędkością ponad czterystu kilometrów na godzinę, zachowując przy tym jakość przekazywanego sygnału w takiej samej formie – bez względu na okoliczności.

Dzieje się tak w każdym organizmie ludzkim, czyli wśród naszych znajomych, przyjaciół i nieznajomych, których świadomość jest nośnikiem wielkiej maszyny – zaprogramowanej tylko na jeden sposób – czyli tak, żeby przeżyć i zachować całkowitą funkcjonalność przez długie lata – co pozwala na sprawność i wysoką jakość życia.
Istnieje jednak wiele czynników, które zdecydowanie wpływają na jakość naszego życia – co powoduje, że niektóre procesy mogą być dość wyraźnie zakłócone – przez co jakość odczuwania różnych bodźców może do nas docierać zupełnie inaczej niż dzieje się to u większości ludzi – powoduje to zazwyczaj nerwicę lub i inne zaburzenia, które pośrednio wpływają na naszą psychikę.
Podstawową kwestią jest oczywiście żywienie i wszystko to, co działa na nasz organizm jak paliwo dostarczające energię – należy jednak pamiętać przede wszystkim, że nie jest to najważniejszy czynnik energetyczny dla naszego organizmu, bo zdecydowanie ważniejsze jest powietrze – a dokładniej oddech, który jest przewodem łączącym na z życiem.

Więcej na temat:

, ,
Nie trać głowy, gdy stracisz zęby
Nie trać głowy, gdy stracisz zęby
Wypadki chodzą po ludziach – to proste. I nieważne jak bardzo będziemy uważać to nawet podczas wykonywania prostych, codziennych czynności zdarzyć się może prosty incydent.      Protetycy nie brak zajęć nie narzekają.... (dalej...)
Zdrowy i piękny wygląd, także dzięki implantom
Zdrowy i piękny wygląd, także dzięki implantom
Piękny i zdrowy wygląd naszego ciała a także zębów są bardzo ważne i wymagają wielu zabiegów i starań. Rozwój medycyny i stomatologi estetycznej wspiera nas w tych wysiłkach i pomaga nam osiągnąć wymarzony cel. Stomatologia... (dalej...)
Ortodonta dla dzieci i dorosłych
Ortodonta dla dzieci i dorosłych
Ludzie bardzo często mają problemy związane z takimi rzeczami jak zgryz. Jedynym lekarzem który może zaradzić na takie schorzenia jest ortodonta. Piaseczno jest miastem w którym można skorzystać z usług jednego z lepszych lekarzy... (dalej...)
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Medycyna estetyczna tylko dla kobiet?
Pogoń za ideałem piękna najczęściej kojarzy się z kobietami, które bardzo często gotowe są poświęcić bardzo wiele by uzyskać swój cel. jest w tym część prawdy, gotowe jesteśmy na wiele poświęceń, nie tylko w kwestii... (dalej...)
Kiedy trzeba założyć implanty
Kiedy trzeba założyć implanty
Odwiedzanie dentysty dla niektórych osób nie jest zbyt przyjemne. Przede wszystkim dlatego, że sam stomatolog kojarzy się ludziom z bólem. Z tego powodu decydują się go omijać szerokim łukiem. Brak kontroli bardzo często... (dalej...)
Modne wybielanie zębów
Modne wybielanie zębów
Gwiazdy coraz częściej decydują się na zabiegi wybielania zębów. Dziś robi to praktycznie każda gwiazda oraz każdy celebryta. Właśnie z tego powodu wiele osób pragnie posiadać podobny olśniewający wygląd. Trzeba jednak zdawać... (dalej...)

Warto poczytać