brazyl.com.plPraca z pasją › Zespół muzyczny pomógł chorej dziewczynce

Zespół muzyczny pomógł chorej dziewczynce

Mówi się, że w dzisiejszych czasach brakuje autorytetów. Istnieją idole, którzy niekoniecznie stanowią wzorzec moralności. Czy wszystkie osoby medialne są zepsute i puste? Czy światem naprawdę rządzi wyłącznie pieniądz?

, który lubi pomagać

Okazuje się, że niektórych stać na dobre serce za darmo. Przykładem jest Łuków, gdzie pewien znany zespół muzyczny postanowił zagrać koncert dla chorej mieszkanki miasta. Dziewczynka od urodzenia borykała z ciężka chorobą, dlatego potrzebny był jej przeszczep. Niestety rodziny nie było stać na tak droga operację. Rodzice próbowali prosić o pomoc kogo się dało – bezradni okazali się urzędnicy, szpitale i stowarzyszenia. Gdy zespół muzyczny dowiedział się przypadkiem o tym ogłosił akcję charytatywną. postanowili zagrać koncert, z którego cały dochód miał zostać przekazany rodzicom chorej Ani. Impreza została wy reklamowa w lokalnych mediach i faktycznie udało się zebrać większość potrzebnych pieniędzy.

 zespół muzyczny łuków

Chcemy pomagać, ale jak nas ktoś poprosi

Czego dowodem są takie spontaniczne akcje? Tego, że Polacy mają wielkie serca, ale i muszą być mobilizowani do tego, by udzielać pomocy. Zespół muzyczny wykorzystał swoją popularność bez zastanowienia. Wiele innych artystów powinno iść tym śladem – pusta popularność nie przynosi takiej satysfakcji jak ta, którą można wykorzystać do pożytecznych celów. A pomoc innym winna być naszym obowiązkiem. Niestety jako naród potrzebujemy wielkich zrywów, by to zrozumieć.

Warto poczytać