brazyl.com.plPraca z pasją › Zmiana systemu studiów, czyli dziwne systemy nauczania w Polsce

Zmiana systemu studiów, czyli dziwne systemy nauczania w Polsce

Polacy, a właściwie polski rząd i wydział edukacji, są prawdziwymi mistrzami we wprowadzaniu różnego typu reform edukacyjnych. Pokolenie lat 90 w swojej karierze przeżyło na przykład: utworzenie nowych szkół przed średnich – gimnazjów; wprowadzanie nowej matury czy wprowadzenie egzaminu po gimnazjum i podstawówce. Wraz jednak z opuszczeniem systemu szkół powszechnych eksperymenty reformatorskie na tych dzieciach się nie skończyły. Wtedy bowiem zaczęła się bowiem ewolucja systemu szkolnictwa wyższego, co zaskutkowało wprowadzeniem bolońskiego systemu na uczelniach wyższych, co oznacza, że, poza wyjątkami kilkoma, nie istnieją praktycznie kierunki, na których studiować można 5 lat bez przerwy. Wręcz przeciwnie, teraz wszystkie kierunki i specjalności podzielone są w systemie 3 i 2 lata. Pierwszy etap to licencjackie, a drugi dopiero magisterskie.

Studenci walczą z systemem

studenta, studia, nauka, uczelnia

Taki podział kierunków studiów działa bardzo negatywnie na samych ów. oraz magisterskich jest wielkim obciążeniem i wymaga podwajania swojej pracy na studiach (dwa razy zbiera się materiały i opracowuje, ponieważ tematy nie mogą być kontynuowane). jest tez negatywnie oceniane przez samych nauczycieli akademickich, ponieważ rozleniwia studentów, gdyż prace te są niepotrzebne w życiu akademickim, dlatego też nikt nawet nie chce ich oceniać. Niestety, to i student koniecznie musi się dostosować. W pełni należy to zrozumieć.

Więcej na temat:

, , , , , ,
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Brak studiów z geodezji w Łodzi?
Wiele młodych osób uważa, że bez posiadania wyższego wykształcenia nie mogą liczyć na lepszą przyszłość. Jest w tym nieco prawdy. Zamawiany kierunek daje możliwość znalezienia lepszej pracy oraz zarabiania znacznie większej ilości... (dalej...)
Wsparcie przy pisaniu pracy magisterskiej
Wsparcie przy pisaniu pracy magisterskiej
Są takie chwile w naszym życiu, które decydują o tym jak będziemy sobie radzić w przyszłości. Jedną z nich jest obrona pracy magisterskiej. Jest to moment rozliczenia z naszej wiedzy, którą uzyskiwaliśmy systematycznie podczas... (dalej...)
Co poprawia bezpieczeństwo w mieszkaniach?
Co poprawia bezpieczeństwo w mieszkaniach?
Dbanie o bezpieczeństwo w budynkach mieszkalnych jest ważne. Stosując różnego rodzaju rozwiązania jesteśmy w stanie ograniczyć ilość wypadków. Utrzymujemy swoje zdrowie i życie w należytej kondycji. Co należy do metod zapewniających... (dalej...)
Wydolność intelektualna w Polsce
Wydolność intelektualna w Polsce
Coraz więcej młodych osób w Polsce nie przywiązuje do nauki zbyt dużej wagi. Uważają że wszystko co mają wystarczy im do końca swojego życia a praca którą będą chcieli na pewno kiedyś znaleźć przyjdzie do nich sama. Na... (dalej...)
Studenckie problemy, czyli pisanie pracy magisterskiej
Studenckie problemy, czyli pisanie pracy magisterskiej
Jak co roku na uczelniach wyższych kończą swoją naukę kolejne roczniki. Zanim jednak to zrobią muszą zdać najważniejszy egzamin oraz napisać pracę magisterską. Większość studentów zostawia ten obowiązek, zadanie na ostatnią chwilę.... (dalej...)
Powiew świata w PRLu
Powiew świata w PRLu
Czasy Polskiej Republiki Ludowej to moment w dziejach Polski, który bardzo silnie odznaczył się na życiu codziennym przeciętnych obywateli. Dzisiaj, lata 50-90 to właściwie synonim szarości, bylejakości i właściwie niczego więcej.... (dalej...)

Warto poczytać