brazyl.com.plPraca z pasją › Znienawidzone zawody

Znienawidzone zawody

W naszym społeczeństwie są stanowiska pracy, o których opinia nie jest najlepsza. Nie trzeba być oszustem, ani politykiem, aby spotykać się z nieprzyjemnymi komentarzami, a nawet zachowaniem. Zawody w których kontrolujemy lub musimy coś odbierać innym nie są zbyt dobrze kojarzone, nawet jeśli wykonuje się swoje obowiązki bez niepotrzebnych złośliwości, a nawet bardzo uprzejmie.

komornika jest wyjątkowo niewdzięczna, nawet jeśli jesteśmy uprzejmi i idziemy na rękę dłużnikowi, najprawdopodobniej zaraz po wyjściu komornik zostanie obrzucony najgorszymi epitetami. Choć sam jest sobie sam winien, to najłatwiej jest wyżyć się na osobie, która egzekwuje wyrok.

Choć ogólnie urząd skarbowy nie cieszy się dobrą opinią, i to nie tylko wśród osób zajmujących się rachunkowością, to wciąż nie brakuje chętnych na to stanowisko. Niestety często kontrolowanie rachunkowości jest wykonywane przez osoby, które lubią nadużywać swojej władzy. Nie jest to jednak reguła, bo zawsze możemy trafić na kontrolera skarbowego, który pozwoli poprawić błędy w rachunkowości, bez wpisania ich do raportu.

Więcej na temat:

, , ,
Notesowy zawrót głowy
Notesowy zawrót głowy
Praca staje się prawdziwym życiem dla niektórych osób. Dlatego właśnie w tym całym biegu trzeba również znaleźć miejsce, choćby najmniejsze, w którym człowiek się nie zagubi. Z tego właśnie powodu produkcja notesów... (dalej...)
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Paczki przesyłane bliskim z Niemiec
Polacy coraz częściej decydują się wyjechać za granicę w celu poszukiwania pracy. Nie można się temu dziwić. W końcu znalezienie pracy w czasie światowego kryzysu jest bardzo trudnym zadaniem. Jak się okazuje inne kraje radzą sobie coraz... (dalej...)
Jak się wykształcić na tłumacza?
Jak się wykształcić na tłumacza?
Aby zostać dobrym tłumaczem, potrzebne są dwie bardzo ważne cechy osobowościowe. Po pierwsze trzeba po prostu lubić uczyć się jeżyków obcych, ponieważ to one będą w pracy tłumacza każdego dnia wykorzystywane. Angielski, niemiecki,... (dalej...)
Angielski warto znać.
Angielski warto znać.
Czy posyłając nasze dzieci do danej szkoły, gdy już osiągną wymagany wiek, przykładowo do liceum powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na poziom nauczania języków obcych w interesującej nas placówce? Jak najbardziej... (dalej...)
Szkoła językowa dla bezrobotnych
Szkoła językowa dla bezrobotnych
W Polsce coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Dzieje się tak, ponieważ właściciele firm boją się zatrudniać nowych pracowników, uważanych za dodatkowy, często zbędny dodatek. A główną przyczyną takiego zachowania stał się... (dalej...)
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Podwyższać swoje kwalifikacje!
Wraz z pojawieniem się kryzysu światowego wielu firmo oraz ich właścicieli zaczęło zupełnie inaczej zwracać uwagę na przyjmowanych pracowników na kolejne stanowiska pracy. W XXI wieku liczy się nie tylko odpowiednie wykształcenie,... (dalej...)

Warto poczytać