brazyl.com.plZdrowie i urodaZdrowie › Życie bywa niebezpieczne

Życie bywa niebezpieczne

Wypadki chodzą po ludziach, wielu z nas już się o tym przekonało. Czasem w najmniej spodziewanym momencie może przytrafić nam się jakis . Zdarza się, że sami jestesmy sobie winni, ale co jeśli po prostu znaleźlismy się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie? Oczywiście nie sposób pzrewidzieć wszystkich możliwych sytuacji, dlatego możemy jedynie być ostrożni i uważać na siebie. W niektórych sytuacjach automatycznie włącza się nasz taki radar, kiedy to zwiększa się nasza czujność, ale są sytuacje, które na pierwszy rzut oka nie stwarzają żadnych zagrożeń. Wiadome jest, że idąc ulicą nie będziemy patrzeć w górę bo może nam coś spaść na głowę, albo odwiedzając nie zwracamy szczególnej uwagi na to czy coś nam spadnie na nogę?

Za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo

Chociaż musimy liczyć się z tym, że wszędzie czyhają na nas jakieś zagrożenia, to przecież nie zamkniemy się w i nie będziemy nigdzie wychodzić. Na dobrą sprawę w też może nam się coś przytrafić. Niestety życie niesie ze sobą różnego rodzaju ryzyko, czasem nawet sklep z meblami może okazać się dla nas niebezpieczny. Nie przewidzimy wszystkiego, bo każdy dzień jest niespodzianką. Musimy liczyć się z tym, że każdego dnia może nam się coś stać i nie mamy pewności, że banalna sytuacja nie będzie dla nas zagrożeniem. Czasem wychodząc z możemy zrobić sobie poważną krzywdę, a bywa że ze sporej kraksy samochodowej wychodzimy bez szwanku. Takie jest życie i nie możemy nic zmienić.

Więcej na temat:

, , ,
Udzielanie pomocy poszkodowanym
Udzielanie pomocy poszkodowanym
Poruszając się samochodem, każdy ma obowiązek posiadać apteczkę. W tej apteczce powinny znajdować się niezbędne rzeczy do udzielenia pierwszej pomocy. Między innymi opatrunki, plastry, chusty, rękawiczki, nożyczki. Gdy skończą się nam... (dalej...)

Warto poczytać